4k Viewsi ne kadar tanıyorsunuz? 4k Views hakkında az bilinen 8sekiz önemli konu

• Bu makalemde 4k views hakkında az bilinen bazı özellikleri listeleyeceğim.

Bu paylaşımımım programı kullanırken aldığım notlarımdan ve tecrübelerimden oluşmaktadır.

Diğer konularım buradalar: Earning Methods

ᛏᛏᛏᛏᛏᛏᛏᛏ

💰8sekiz)

4k views in içine gömülü vpnleri kullanmak çoğu zaman free proxyden daha iyidir.

Bende hiç düşmediği oldu 1 izlenme bile düşmedi.

Bunu yaparken seo kısmında izlenme ayarlarınızı,

30- 150 saniye aralığında yapmanız gayet uygun olmakta ve bilgisayarı kasmamaktadır. (videonuzun uzunluğunun yaklaşık 20 dk. olduğunu düşünerek yazıyorum)

💰8sekiz)

Organik izlenme için:

videolarda 30 saniye - 300 (5 dakika) etkili olacaktır.

Yani 1 adet izlenme minimum 30 saniye maksimum 5 dakika arasında izlenme süresi kazandırır.

Bu sayede izlenme süresi arttırma işlemini kolaylıkla gerçekleştirmeniz mümkün.

💰8sekiz)

Dikkat etmeniz gereken bir diğer mevcu pc deki boş hafızadır. (C diskindeki alan)

Kendi gözlemime göre,

42 tane 4kviews Google Crome penceresi (izlenme sayfası) , yaklaşık 2 gb DİSK ALANI kaplar, (ram demiyorum, hafıza diyorum dikkat edin)

4k views KAPATILDIĞI ZAMAN bu alan tekrar boşalır. (V11 güncellemesi ile bu sorun gitmiş) V11 den önce arkaplanda cromedriverlei açık kalıyordu.

Şimdi ise pencere kapatıldığı zaman cromedriver de kapanıyor, Yinde aklınıza bulunsun.

Programı çalıştırmadan önce ram ve Cpu nun müsait olması gerektiği gibi, (Rami ve CPU yu kullanana diğer programları, oyun, firefox vb. yi mümkün olduğunca çalıştırmamanız gerektiği gibi)

En azından bilgisayarda 20 GB de boş çalışma alanı bırakmanızı tavsiye ediyorum.

Bu programını ve bilgisayarını stabil çalışması için gereklidir.

💰8sekiz)

Notlarıma "mobilden direkt sessizce başlar. ben iphone x seç." yazmışım.

Hemen açıklayalım,

Siz normal tarayıcı penceresinden 4k viewsi açtığınızda, Crome otomatik yazılımı videoya girer ve videoyu açmak için TIKLAR ve videonun sesi açık gelir. Haliyle bilgisayarınızın sesini kapatırsınız, bu durum "Browser gizle" nin "hide" seçeneğinde de aynıdır.

Fakat "phone mode" den mobil izlenmeyi seçerseniz Programı videoya TIKLAMAZ.

Youtube, mobil platfomlarda videoları otomatik başlatır. Buna ek olarak da video sesi kapalı bir şekilde açılır.

💰8sekiz)

Araştımalarım sonucunda, youtube algoritmasının mobil izlenmelerde, video tavsiye ederken, telefon modellerini dikkate aldığını okudum.

Dolayısıyla izlenme yaparken üst model telefonları seçin

Genelde ipad pro, iphoneX gib üst model telefonları tercih ederim. Böylelikle Youtube algoritması misal ipad pro dan 500 kez izlenmiş bir videoyu, başka bir "ipad pro" kullanıcısına önerecektir.

MUTLAKA ÜST MODEL MOBİL CİHAZ TERCİH EDİN.

💰8sekiz)

Videolara like basma konusunda;

Elinizde çoklu youtube hesabı varsa, bir videoya yüklendikten hemen sonra bir sürü like basmayın.

Bu başıma gelmişti, bir videoma yüklendikten sonra tüm üyeliklerimden toplam 5 kez like attım, youtube anında sildi.

Yani az önce yüklenmiş ve hiç izlenme süresi olmayan bir videoya o kadar like gelmesi zaten pek mantıklı değil.

💰8sekiz)

Diğer hesaplarınızdan, videolara like basarken, videolarınızı en azında 10-15 saniye izleyin, ARDINDAN like atın. Yoksa silinebilir.

Sırayla kendi kanalınıza like atmanızda bir sorun yok ama sakın arka arkaya videoları açıp like atmayın, silinir.

Şu şekilde yapın:

Kanal videolarını yan sekmelerde açın misal 10 tane video, videoların biraz oynamasını (en az 10-15 saniye) bekleyin,

ardından NORMAL BİR İNSAN GİBİ acele etmeden like atın.

Bu dediğimi yaparsanız like larınız hiç silinmez.

Bu kadar detaylı yazdım çünkü youtube sürekli izlenme ve like abone botları için algoritmasını günceller.

Bu örnekteki gibi düzgünce ve acele etmeden ve VİDEOYU EN AZINDAN 30 SANİYE İZLEYEREK like atarsanız,

Algoritmaya yakalanmazsınız.

****EKLEME: Videoyu izlerken videonun sesini YOUTUBE den kapatmayın, çoklu video açımında sesten rahatsız olursanız, bilgisayarın kendi sesini kapatın.

Sesi kapatılmış videoya gelen 30 sn lik izlenme ve hemen ardından atılan like, algoritmada şüpheli eylem olacaktır.

(aslında bundan tam olarak bundan emin değilim, sonuç olarak kimse youtube algoritmasının kaynak kodlarına sahip değil, ama yine de böyle yapın ki video spama düşmesin; günümüzde siteler sizin sekmede kalıp kalmadığınızı vb. bir çok metadata yı takip edebiliyor.)

Bu yöntemi en fazla 7-8 videoya uygulayın, aşırıya kaçarsanız like larınız silinir.

Artık bir çok SMM servisi like ve aboneleri düşmeye karşılık 5-15 arası göndermekteler. Herkes akıllandı.

Hızlı gönderim yapmayın, size bir kaç saat içerisinde 100 abone, like vb. gönderdiğini söyleyenlerden hizmet satın almayın.

Çoğu zaman abone ve like vb. silinir, onlar da "telafi" için tekrar gönderir, bunlar oludğu sırada da youtbe sizi (genellikle) spam a atar. Ya videonuz yada kanalınız spama düşer. Bu daha önce abone alımı sırasında başıma gelen bir olay.

Dikkatli olunuz....

💰8sekiz)

Seo konusuna, aratarak videoyu bulmada, düşme derdiniz yoksa, yalnızca VPN ile açınız.

Ben şahsen "Hızlı işlem bölgesi" nden 15 adet tarayıcı açtırıp, videomu aratıyor videoya tıklanıp, biraz izlendikten tümünü sonlandırıp ,

aynı işlemi tekrar yapıyorum.

Youtube, bot izlenme,like ve aboneleri takip etmek için ayrı, SEO yazılımı için ayrı algoritmalar kullanır.

Yani izlenmeleriniz silinse bile SEO kalacaktır. SEO silinmez.

Bunu Direkt SEO bölgesinden teker teker açılan şekilde de ayarlayabilirsiniz fakat ben hızlı işlem bölgesinde toplu aratmayı tercih ediyorum.

Elbette seo bölgesi daha iyi. Videonuzu sabaha kadar aratıp tıklatarak muazzam bir SEO elde edebilirsiniz.

Sonuç olarak gelinen nokta bu:

Buraya kadar yazdım, videoma like atıp kanalıma abone olursanız sevinirim :)

💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir💰8sekiz♃8sekiz[520]1bir[6]

Resim: wunjo runesi

Edited 7 times, last by Zeus55: Mavi yazıları yazdım. 💰8Sekiz8[520][91119919111][520][520] ().

• Zeus55

Changed the title of the thread from “4k Viewsi ne kadar tanıyorsunuz? 4k Views hakkında az bilinen 8 önemli konu” to “4k Viewsi ne kadar tanıyorsunuz? 4k Views hakkında az bilinen 8sekiz önemli konu”.